Jezioro Spychowskie

Świętajno, Warmińsko-mazurskie

Jezioro znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, leży na terenie Pojezierza Mazurskiego, w miejscowości Spychowo. Jest ono zbliżone kształtem do litery C o osi skierowanej z północy na południe. Brzegi są płaskie, dalej od lustra wody pagórkowate. Leżą na nich podmokłe łąki, kępy lasu i pola, a na wschodnim brzegu wieś Spychowo. Dno w części płytszej jest muliste, a w głębszej żwirowe. W oparciu o badania przeprowadzone w 1990 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości. Jezioro jest objęte strefą ciszy.

NOCLEG

W bliskiej odległości od jeziora miejscowość Spychowo oferuje wiele możliwości noclegowych: pole namiotowe, domki wypoczynkowe czy pokoje w pensjonatach o różnym standardzie.

GASTRONOMIA

Przy wschodnim brzegu jeziora, nie dalej niż 500 m od brzegu, można posilić się w różnego rodzaju restauracjach, w tym także w smażalni ryb.

ATRAKCJE

Przy jeziorze znajduje się niewielka plaża z pomostem. Można skorzystać również z placu zabaw czy parku linowego, znajdującego się po północnej stronie, około 200 m od jeziora. Przebiega tu również szlak kajakowy rzeki Krutyni.

DOJAZD

Dojazd jest możliwy ze Szczytna drogą krajową 58 w stronę Ostrołęki, następnie po 1 km w lewo powiatową nr 26629 drogą do Świętajna i dalej do Spychowa. Istnieje możliwość dojechania do dwóch brzegów jeziora.

INNE

Zezwolenie na wędkowanie można wykupić w spółdzielni rybackiej 'Mrągowo' (dzierżawca jeziora), bądź u Pana Andrzeja Sosińskiego w Spychowie przy ul. Rybackiej 12.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko.

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 54,60 ha
  • Głębokość: śr. 2,3 m, max. 7,7 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Spychowskie

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu