Łowisko specjalne "Złoty Potok"

Skąpe, Lubuskie

Jest to jezioro specjalne, na którym obowiązują dodatkowe opłaty. Zbiornik Jeziorko - Złoty Potok położony jest ok. 400 m od południowo-zachodniego krańca jeziora Niesłysz, w przeszłości było jego częścią. Brzegi jeziora są częściowo podmokłe, a w części południowej, zachodniej i wschodniej strome. Jezioro zasilane jest czystymi wodami podziemnymi. Posiada jeden odpływ nisący wodę do jeziora Niesłysz.

Zbiornik jest wodą typu leszczowego. Oprócz pospolitych ryb słodkowodnych można natknąć się tu na sielawę, sieję a także bassa wielkogębowego - popularnie zwanego okoniopstrągiem. W jeziorze liczny jest również szczupak znajdujący tu doskonałe warunki rozrodu i żerowania.

Wędkowanie ze środków pływających jest dozwolone po wykupieniu zezwolenia na wędkowanie z łodzi, w okresie od 1 maja do 31 października. Wykupienie zezwolenia z łodzi upoważnia także do wędkowania z brzegu w okresie od dnia wykupienia licencji do końca roku kalendarzowego.

Na północno-zachodnim brzegu jeziora znajduje się przedwojenny hotelik oraz niewielkie pole namiotowe. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego.

Opiekunem łowiska jest Koło PZW nr 2 z Zielonej Góry.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 32,8 h
  • Maksymalna głębokość: 13,7 m
  • Średnia głębokość: 5,9 m
  • Linia brzegowa: 2500 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu