Łowisko Wuszno

Wolsztyn, Wielkopolskie

Jezioro Wuszno usytuowane jest przy szosie prowadzącej z Kargowej do Świętna. Południowo - zachodnia część linii brzegowej zbiornika graniczy z zabudowaniami miejscowości Wilcze.

To polodowcowe jezioro, znajdujące się w rynnie glacjalnej, ma wydłużony kształt o płytkiej misie, nie przekraczającej 3,2 m głębokości. Pod względem limnologicznym zalicza się je do eutroficznych, natomiast w klasyfikacji rybackiej do linowo- szczupakowych.

Ze zbiornikiem połączone są trzy rowy melioracyjne, które tylko okresowo (wiosną oraz w czasie obfitych opadów deszczu) doprowadzają do niego wody. Oprócz tego zbiornik zasilany jest wodami wgłębnymi, spływającymi z nieopodal położonych wydmowych pagórków. Ma on jeden odpływ prowadzący do Jeziora Wilcze.

 Makroregion: Pradolina Warciańsko - Odrzańska
 Mezoregion: Kotlina Kargowska
 Wysokość npm.: 55,3  m
 Szerokość geograficzna: 52°01,6'
 Długość geograficzna: 15°59,1'
 Zlewnia: Obrzyca

NOCLEG

W otoczeniu jeziora znajdziemy miejsca do rozbicia namiotu oraz domki i pokoje do wynajęcia we wsi Wilcze, bezpośrednio sąsiadującej z jeziorem. Znajdziemy tu równiez pensjonat ze SPA.

Gospodartwo będące właścicielem jeziora wybudowało nowa bazę noclegową nad oddalonym o 35 minut drogi samochem Jeziorem Sławskim. Znajdziemy tam nowe domki letniskowe, pole kempingowe oraz możliwość długoterminowego rezydowania w marinie.

DOJAZD

Adres podany w danych kontaktowych prowadzi do gospodarza łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybackie Sława Sp. z o.o., które mieści się w innym miejscu niż opisywany akwen.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spławik, spinning, grunt, na żywca, mucha
  • Wielkość łowiska: 22,4 ha
  • Głębokość łowiska: min. 1,4 m, max 3,2 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Wuszno

Opis stanowisk

Możliwość łowienia z brzegu oraz dużego pomostu.

Linia brzegowa jeziora w znacznej większości zarośnięta jest pasem roślinności wynurzonej, sięgającej niekiedy 15-20 m w głąb zbiornika, zajmując ok. 12 % całkowitej powierzchni jego lustra wody. W tym zespole roślin dominują: trzcina pospolita, tatarak, pałka wąskolistna. Wśród roślin o liściach pływających najczęściej spotkać można grążele żółte, Ze względu na małą głębokość, pas roślinności zanurzonej, zwłaszcza w północnej części zbiornika, sięga daleko od brzegu (do 200 m). Na dnie jeziora zalegają osady pochodzenia organicznego o miąższości sięgającej 40-70  cm. Klif porośnięty jest krzakami i drzewami rozciąga się na długości 1750 m, pozostały odcinek to brzeg płaski (650 m) i bagnisty (650 m).

Długość maksymalna: 1010 m
Szerokość maksymalna: 380 m
Linia brzegowa ogółem: 2400 m

Wymogi

  • Zakaz wędkowania na trolling
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu