Łowisko Stawy Cietrzewia

Warszawa, Mazowieckie

Stawy Cietrzewia to zespół czterech sztucznych zbiorników wodnych (glinianek) zlokalizowanych w Warszawie na terenie dzielnicy Włochy, pomiędzy ulicami Cietrzewią, Zbocze, Pana Tadeusza, Dukatową i Konewki.

Stawy te powstały na skutek wydobycia gliny na potrzeby okolicznych cegielni. Stąd popularna nazwa obiektu Glinianki. Po zaprzestaniu wydobycia gliny teren ten był wykorzystywany do przechowywania lodu w okresie letnim, tak zwane lodownie, a następnie zostały one zalane wodą i otrzymały dzisiejszy wygląd.

Stawy nie były zagospodarowane i stanowiły ostoję dzikiej przyrody o charakterze wodnym mimo wykorzystywania ich do odprowadzania ścieków z pobliskiej zajezdni autobusowej. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku teren stawów został zagospodarowany, stworzono alejki, tereny zabaw dla dzieci. Zaprzestano spuszczać nieczystości. Obecnie jest to jedno z atrakcyjniejszych miejsc wypoczynku mieszkańców Starych Włoch.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 8 ha
  • Maksymalna głębokość: 9 m
  • Średnia głębokość: 4 m
  • Metody łowienia: spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa, podlodowa
  • Ilość stanowisk: 50
  • Dominująca ryba: leszcz, karp, lin, płoć.
  • Rekord łowiska: karp 15,7 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Stawy Cietrzewia

Opis stanowisk

Stawy posiadają obiegowe nazwy własne. Największy zbiornik wodny to „Ocean”, łączący się z nim poprzez bród w północnej części, mniejszy staw zlokalizowany przy ul. Cietrzewia nazywany jest „Szkolnym” z racji na sąsiedztwo zabudowań Szkoły Podstawowej nr 94. W części południowej znajdują się dwa kolejne stawy. Większy to „Karpiówka”, a jego północna część oddzielona półgroblą to „Balijka”.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu